Tervetuloa! Hipit.fi:n foorumi on ekologisuudesta, rakkaudesta ja vapaudesta kiinnostuneiden kotifoorumi.
Osallistu keskusteluun ja tutustu uusiin ihmisiin luomalla tunnus! :)


Jos olet jo foorumilainen, voit kirjautua sisään tästä:

Tunnus: Salasana:

Seksikkäät naiset/miehet pääsevät helpommalla - 1

Vihreäkaupunki

  • Hippi
  • *****
  • Poissa Poissa
  • Viestejä: 2521
    • Blogi

Törmäsin tässä videoon:

r


Joka demonstroi otsikon väitettä. Oletin että jotain perää asiassa on, mutta en noin dramaattista eroa. Onkohan asia samoin miehillä?

Edit: Tarkemmin videota tutkailtuani, tajusin että tämä on täyttä roskaa. Nainen käyttäytyy täysin eri tavalla eri tilanteissa, eikä kokonaista tilannetta näytetä. Mutta silti olisi hauska kuulla mielipiteitä asian tiimoilta.
« Viimeksi muokattu: 21. Toukokuuta 2011 klo 21:18 kirjoittanut vihreäkaupunki »
Kirjattu

Johnnyboy92

  • Hippi
  • *****
  • Poissa Poissa
  • Viestejä: 1583
Vs: Seksikkäät naiset/miehet pääsevät helpommalla
« Vastaus #1 : 23. Toukokuuta 2011 klo 10:13 »
  • Tykkää (0)

  • Minua on usein sanottu komeaksikin, mutta en ole sen takia päässyt elämässä mitenkään helpomalla. Ei siitä ulkonäöstä ole ainakaan mun kokemuksella suurta apua.
    Kirjattu
    "Life is not a problem to be solved, but a reality to be experienced" -Kierkegaard

    Colourflower

    • Vieras
    Vs: Seksikkäät naiset/miehet pääsevät helpommalla
    « Vastaus #2 : 23. Toukokuuta 2011 klo 11:55 »

    Eiköhän asia ole niin, että viehättävien naisten kohdalla epämaskuliinisen veteliksi meneviä miehiä on helpompi käyttää hyväksi kuin (harvoja poikkeuksia lukuun ottamatta) minkäänlaisia naisia. Tämä ei minusta ole sinänsä mikään vääryys, päinvastoin inhimillisyyden pilkahdus kovistelevassa maailmassa. Se, mikä on väärin, on että ihminen (tässä tapauksessa se miesosapuoli) kokee viehättävyyden (tai seksikkyyden) yleensä kulttuurisesti opittuna juttuna. Jos nykymaailmassa näyttää fyysisesti "vääränlaiselta", vaikka käyttäisi kuinka täydellistä elekieltä, toinen ei kerta kaikkiaan tunne vetoa.
    Kirjattu

    Jushka

    • Hipahtava
    • ***
    • Poissa Poissa
    • Viestejä: 141
    Vs: Seksikkäät naiset/miehet pääsevät helpommalla
    « Vastaus #3 : 23. Toukokuuta 2011 klo 21:34 »
  • Tykkää (0)

  • Osuit naulan kantaan jälleen Colourflouver.
    Kirjattu
    Ei elämääsi voi määritellä kukaan, se on kirjoitettava itse.

    kp5611

    • Hippiäinen
    • *
    • Poissa Poissa
    • Viestejä: 5
    Vs: Seksikkäät naiset/miehet pääsevät helpommalla
    « Vastaus #4 : 03. Lokakuuta 2011 klo 07:47 »
  • Tykkää (0)

  • kyllä toi on totta että hyvännäköisyydessä on etunsa. Varsinkin naisilla. On huomattu useaan otteeseen ja aiheesta on tehty paljon tutkimuksiakin.
    « Viimeksi muokattu: 04. Lokakuuta 2011 klo 16:36 kirjoittanut kp5611 »
    Kirjattu